Chanel renovira istorijski butik u Place Vendome u Parizu

Očekuje se da će obnova biti završena 2022. godine.

Povodom 90. godišnjice objavljivanja prve kolekcije nakita “Bijoux de Diamants” koju je stvorila Gabrielle Chanel 1932. godine, francuska kuća najavila je obnovu butika smeštenog na Place Vendome.

Ikonska prodavnica na Trgu Vendome 18 u Parizu datira iz ranog 18. veka i od 1930. godine nalazi se na listi Istorijskog muzeja. Osim svog istorijskog značaja, ova radnja, koja je 1997. bila u vlasništvu Chanela, obeležila je vrhunac kuće. Butik Chanel je 2007. godine dizajnirao američki arhitekta Peter Marino, a inspirisao ga je prostor u kome je živela Gabrielle Chanel.

Projekat obnove ponovo u potpunosti preuzima Peter Marino s ciljem stvaranja prostora visoke estetike i luksuza za one koji vole modu i žele uživati u jedinstvenom iskustvu.

Najnovije

Politika kolačića
Harper's Bazaar Srbija logo

Koristimo kolačiće i slične tehnologije za skladištenje i pristup informacijama na Vašem uređaju. Neke od ovih tehnologija su tehnički neophodne da bi vam pružile bezbednu, funkcionalnu i pouzdanu web stranicu. Takođe, želimo da postavimo opcione/dodatne tehnologije kako bi vam pružili najbolje korisničko iskustvo.

Dodatne informacije su dostupne na stranici politika privatnosti.

Neophodni kolačići

Ovi kolačići su neophodni za normalno funkcionisanje web sajta, jer omogućavaju osnovne operacije poput održavanja vaše sesije, obezbeđivanja sigurnosti i pravilnog rada ključnih funkcionalnosti stranice.

Analitički i kolačići trećih strana

Ovi kolačići nam omogućavaju da razumemo kako pristupate stranici i Vaše navike pregledanja (npr. pregledane stranice, vreme provedeno na stranici, klik na sadržaj). Oni nam omogućavaju da analiziramo performanse i kvalitet naše stranice i da otkrijemo moguće greške.

Omogućavanje ovih kolačića pomaže nam da poboljšamo naš web sajt.